Czystość i sterylność nade wszystko

Przy wyborze groomera Klienci kierują się zwykle, jakością strzyżenia, podejściem do Pupila, wygodą dojazdu, ceną. A czy zastanawiali się Państwo nad tym, jak salony, do których przyprowadzacie swoje pociechy dbają o higienę? Z usług groomerów korzystają różni Psi klienci. Z zasady w większości salonów nie są przyjmowane psy cierpiące na choroby zakaźne skóry. Niestety jednak często zdarza się, że o ewentualnych problemach zdrowotnych skóry nie wie sam Właściciel np. w początkowym stadium choroby. Może się też zdarzyć, że Właściciel jest świadom stanu zdrowia Psa, lecz nie informuje o tym groomera. Co się stanie, jeżeli po takim Pupilu skorzysta z usług SPA zdrowy Pies? Jakie systemy oraz jakie narzędzia posiadają salony, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi skutkami zakażenia?

Warto się nad tym zastanowić i zapytać groomera, jak dba o higienę narzędzi oraz stanowiska pracy. Dzięki temu mogą Państwo dać znać, że oczekujecie odpowiedniego poziomu usługi. Przecież nasadki tnące docierają do intymnych miejsc Psa, często zainfekowanych bakteriami; pęsety używane są do depilacji uszu, podczas której dochodzi do mikrouszkodzeń skóry; cążki do pazurów też mogą być zanieczyszczone tym, na co wszedł Pies podczas spaceru. W czasie rozkołtuniania lub trymowania Psa może również dojść do niewidocznych naruszeń ciągłości skóry.

Właśnie w takich sytuacjach ważne jest, aby mieć pewność, że psi fryzjer odpowiednio zadbał o sterylizację i dezynfekcję narzędzi. Koszty ewentualnego leczenia mogą być wysokie, a o dyskomforcie ukochanego pieska już nie wspominając… Zwykłe przemiecenie stołu i spryskanie narzędzi to stanowczo za mało. W Stylowym Psie kompleksowo dbamy o higienę stanowiska pracy, zredukowaliśmy ryzyko zakażenia do minimum. Jesteśmy pod tym względem najlepiej wyposażonym salonem w Lublinie.

Począwszy od dezynfekcji powierzchni i narzędzi profesjonalnym spreyem o szerokim spektrum mikrobójczym (już w 30 sekund na bakterie, prątki wirusy i grzyby). Co więcej taka dezynfekcja ma miejsce także wtedy, gdy Pupil jest w kąpieli. Tak, po wstępnym groomingu, gdy piesek jest kąpany, w tym czasie jest czyszczone i odkażane stanowisko pracy i sprzęt, aby nie rozprzestrzenić drobnoustrojów, które pies mógł przynieść na szacie, na świeżo wykąpanego zwierzaka.

Regularnie po każdym Kliencie stosujemy do wszystkich narzędzi sterylizator UV. Urządzenie podczas działania wykorzystuje promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, które niszczą formy wegetatywne mikroorganizmów. Posiadając minimum dwa komplety nasadek i nożyczek nie ma problemu, aby zaraz po jednym Kliencie w bezpieczny sanitarnie sposób przyjąć kolejnego Psa.

Regularnie po każdym Kliencie stosujemy także sterylizator termiczny – profesjonalne urządzenie bakteriobójcze posiadające kulki kwarcowe. Osiąga temperaturę sterylizacji do 250 stopni C, dzięki czemu działa bakteriobójczo nawet w czasie 10 sekund!

Oczywiście po każdym użyciu ręczniki są prane, ale dla dodatkowej sanityzacji ręczników przed użyciem i komfortu naszych czworonożnych Klientów używamy urządzenia z promieniowaniem UV oraz generatorem ozonu. Ręczniczki wyjmowane ze sterylizatora nie dość, że są przyjemnie ciepłe, to także wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych.

To jeszcze nie koniec… Salon jest również wyposażony w lampę bakteriobójczą przepływową dwufunkcyjną z zewnętrznym promiennikiem bezpośredniego działania. Tego typu urządzenia doskonale spełniają swoją funkcję na blokach operacyjnych i przedoperacyjnych, w salach chorych, korytarzach, na izbach przyjęć. Wymuszony przepływ powietrza przez komorę UV-C jest dodatkowym atutem pozwalającym na ciągłą sterylizację powietrza podczas pracy groomera. Lampa gwarantuje wysoki poziom dezynfekcji powietrza.

Najwyższy stopień sterylności zaprowadzamy w salonie minimum raz w tygodniu, ale także zawsze, gdy pojawiło się ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej. Jest wtedy włączany zewnętrzny promiennik bezpośredniego działania i jest przeprowadzana dezynfekcja całego pomieszczenia podczas nieobecności ludzi i zwierząt.

Standardem jest także korzystanie z mydeł antybakteryjnych i środków do odkażania skóry, gdyż troska o zdrowie groomera jest także formą troski o zdrowie Państwa podopiecznych!

Pozostaje do omówienia jeszcze jedno zagadnienie: niestety czasem „po” jak najwłaściwszej sanitarnie pielęgnacji może pojawić się infekcja czy choroba skóry. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: najczęściej to infekcja skóry już się rozwijała i przez zarośnięcie pieska nie była zauważona przez Właściciela. Zabiegi pielęgnacyjne w takiej sytuacji mogą wpłynąć na przyspieszenie rozwoju zakażenia, przez rozprzestrzenienie drobnoustrojów. Niestety takiej sytuacji trudno uniknąć. By zminimalizować takie ryzyko polecamy regularnie obserwować stan zdrowia skóry Psów, stan kanałów słuchowych, dbać o higienę legowisk, szelek, akcesoriów pielęgnacyjnych itp.


Powyższy tekst nie ma na celu straszenia Państwa ryzykiem zakażenia w salonie groomingu. Wręcz przeciwnie, ma na celu uświadomienie, że oddają Państwo swojego towarzysza na dość długi czas. Ważne jest, by przebywał w jak najbezpieczniejszych warunkach. Aby trafił w dobre ręce. W Stylowym Psie wprowadziliśmy system higieny 3D. Zabezpieczamy salon w 3 wymiarach: dezynfekując, sanityzując oraz sterylizując. W zależności od narzędzi, ich funkcji, wielkości używane są odpowiednie techniki zabezpieczenia przed drobnoustrojami, bakteriami oraz grzybami. Wszystko w trosce zdrowie Państwa Pupili.